czen
123456

Výstavba Nové Karoliny bude pokračovat

Společnost Multi Development Česká Republika dnes oznámila, že výstavba projektu Nové Karoliny bude pokračovat. Stavební práce se tak vrátí na Karolinu již koncem února. V návaznosti na nedávné oznámení o uzavření smlouvy o poskytnutí syndikovaného úvěru ve výši přes 2,5mld Kč konsorciem čtyř bank se tak společnosti Multi Development podařilo takřka nemožné - po přestávce vynucené ekonomickou krizí opět rozjet výstavbu 1.etapy projektu Nové Karoliny v samém centru Ostravy.

„Jsme velmi rádi, že se nám v současné ekonomické situaci podařilo zajistit financování a obnovit výstavbu takto výjimečného projektu. Toto rozhodnutí potvrzuje výjimečnost tohoto projektu i skutečnost, že pro realizaci špičkových projektů je stále prostor. Nová Karolina je projekt, který vás prostě musí chytit za srdce..“ řekl Luboš Kočí, ředitel společnosti Multi Development ČR.

Výstavba ostravské Nové Karoliny je jedním z největších městských developerských projektů v České republice. V první etapě vyroste na části území Nové Karoliny unikátně architektonicky řešené Obchodně zábavní centrum o ploše přibližně 57.000 m2, administrativní budova s plochou přibližně 20.000 m2, bytový dům s 200 byty i kompletní moderní venkovní infrastruktura včetně pěšího bulváru s novým náměstím před oběma zrekonstruovanými historickými objekty. První etapa představující investici přes 4mld Kč by měla být dokončena na jaře 2012, celý projekt je plánován zhruba na 12 let.

Ronald Dasbach, ředitel Multi Development pro střední Evropu k tomu poznamenal: “Před pěti lety se společnost Multi Development rozhodla soustředit se výhradně na projekty v centrech měst kde jsou vystaveny nižším rizikům výkyvům trhu, navrací obyvatele a s nimi život do historických center a mnohdy jedinečnou formou doplní často historickým vývojem narušenou urbanistickou strukturu měst. Multi věří pevně v budoucnost regionu střední Evropy a plánuje další nové investice v příštích letech v České republice, Polsku a Slovensku.“

Společnost Multi Corporation je tvořena skupinou firem, které se v Evropě zabývají obory podnikání v oblasti výstavby nemovitostí (Multi Development), investic (Multi Investment), správy majetku (Multi Asset Management) a správy nákupních center (Multi Mall Management). Společnost je součástí Morgan Stanley Real Estate Fund, jednoho z fondů skupiny světové investiční banky Morgan Stanley. Multi Development s hlavním sídlem v Holandsku působí v osmnácti zemích Evropy.

Tisková zpráva