czen
123456

Multi Development oznámil vstup do soutěže o ostravskou Karolinu

Veřejné soutěže o využití ostravské lokality Karolina v centru Ostravy se zúčastní přední evropská developerská společnost Multi Development, jejíž finančním partnerem je Morgan Stanley Real Estate Fund. Společnost Multi Development v minulých letech realizovala řadu ambiciózních projektů v řádech stovek miliard korun po celé Evropě. V Ostravě bude usilovat o získání kontraktu na rozšíření centrální části moravskoslezské metropole na rozloze více jak 30 hektarů.


Multi Development do projektu Karoliny začlení také historickou budovu dvojhalí. "…v souladu s dikcí podmínek vypsané soutěže a při práci na konceptu jsem dospěli k názoru, že tato cenná zajímavá historická památka by měla být opravdu citlivě začleněna do celkového urbanistického pojetí Karoliny. Navíc sama o sobě představuje lákavou výzvu a má potenciál se stát opravdovou dominantou nového řešení. Abychom své vizi dostáli, stali jsme se majiteli dvojhalí a chceme mu vyčlenit důstojnou roli kulturního stánku" uvedl Luboš Kočí, ředitel Multi Development Czech Republic.


Multi Corporation (dříve AM) je tvořena skupinou firem, které se v Evropě zabývají různými obory podnikání v oblasti výstavby nemovitostí (Multi Development), investic (Multi Investment), správy majetku (Multi Asset Management) a správy nákupních center (Multi Mall Management). Se svým novým finančním partnerem Morgan Stanley Real Estate Fund posílila společnost Multi svou pozici a stala se investorem a developerem a pokročila tak na cestě k dalšímu růstu. Strategie společnosti Multi zůstává zaměřena na rozvoj projektů v evropských zemích, kde se očekává významný nárůst.


Napříč Evropou působí vnitroměstské projekty, nákupní centra a obchodní parky společnosti Multi Development na lidskou představivost. Naše zaměření na design a development nám umožňuje vytvářet projekty, které jsou svou povahou originální a úžasné. T+T design, skupina architektů společnosti Multi Development, jsou specialisté na design inovativních územních plánů a urbanistických konceptů. Respektováním jedinečnosti místní kultury a trhu vytváříme projekty, se kterými si lidé snadno ztotožňují.


Společnost Multi Development působí v osmnácti zemích Evropy přes místní kanceláře v Holandsku (hlavní kancelář), Belgii, Velké Británii, Francii, Německu, České republice, Polsku, Španělsku, Protugalsku, Itálii, Řecku a Turecku.


"Společnost Multi měla vždy pověst objevovatele nových cest. Inovativní, vedená designem, zaměřená na vývoj komplexních projektů se smíšenými funkcemi, na nejmodernější obchodně zábavní centra, z velké části specializovaná na regenerace center evropských měst. V rámci všech svých projektů se snažíme vytvářet veřejný prostor, který se bude odlišovat a zároveň zachytí něco z místního genia loci, v mnoha městech jsme v tom byli velmi úspěšní. V celé Evropě chtějí lidé opět bydlet a žít ve městech. Projekty Multi přidávají k životnímu prostředí novou hodnotu. Mohou vytvářet nové lásky, nové zvyky a nové modely chování. V současnosti budujeme nová centra a realizujeme regenerace částí měst v 18 evropských zemích, přičemž každá tato investiční akce nabízí jedinečnost a stálý růst své hodnoty," prohlásil Hans van Veggel, hlavní kreativní osobnost a generální ředitel společnosti Multi Corporation.


V České republice stojí Multi Development za úspěšným multifunkčním komplexem Centra Chodov v Praze, který získal prestižní cenu "Best Overall Development", nebo za Olympia centry v Plzni a Olomouci. Současnými projekty se značkou Multi jsou rovněž například Victoria Square v Belfastu - Velká Británie, La Vache Noire v Arcueil - Francie nebo množství projektů v Turecku. V ČR se Multi rovněž v současné době zabývá přípravou velkého víceúčelového centra v Ústí nad Labem.


Stavby z dílny Multi Development jsou již tradičně příznivě přijímány laickou i odbornou veřejností. To se promítá také do řady mezinárodních ocenění projektů Multi Development, jako je například ICSC Full Design, MIPIM Award, QUATRIUM Award, Best of Reality Award, ICSC Award a další.