czen
123456

Banky poskytly syndikovaný úvěr na výstavbu obchodního centra Nová Karolina v Ostravě

Syndikát bank ve složení Česká spořitelna, ČSOB, Hypo Investmentbank AG, KBC Bank poskytl syndikovaný úvěr ve výši 98 475 000 eur (cca. 2,58 mld. Kč ) společnosti New Karolina Shopping Center Development ze skupiny Multi Development na výstavby nákupního centra Nová Karolina v samém centru Ostravy. Koordinující bankou a agentem pro zajištění je ČSOB, agentem úvěru je Česká spořitelna.

Úvěr má splatnost 5 let od podpisu smlouvy, podmínky zajištění jsou součástí smluvního ujednání mezi syndikátem a developerskou firmou.

„Velmi si ceníme vstřícného přístupu všech zúčastněných bank. Jejich zájem a podpora potvrzuje jednak výjimečnost tohoto konkrétního projektu a současně skutečnost, že na developerském trhu, i na navzdory ekonomické situaci, je stále prostor pro realizaci kvalitních projektů“, poznamenal Luboš Kočí, ředitel společnosti Multi Development Czech Republic.

Výstavba ostravské Nové Karoliny je jedním z největších městských developerských projektů v České republice. Mezi nájemci, kteří nových prostor po dostavbě využijí, patří významná jména jako Ahold, Palace Cinemas, C&A, Intersport, Datart, Marks & Spenser či New Yorker.