czen
123456

Vítejte

NOVÉ stránky FORUM NOVÁ KAROLINA

www.forumnovakarolina.cz

ORIENTAČNÍ PLÁNEK CENTRA

(PDF)

19.08.2006

Rekonstrukce části stávajícího centra Ostravy

Multi Development chce do projektu rozšíření centra Karoliny zahrnout rekonstrukci části stávajícího centra Ostravy.

S částečnou rekonstrukcí stávajícího centra Ostravy počítá ve svém projektu rozšíření centra Ostravy na území bývalé koksovny Karolina od společnost Multi Development. Jedna z největších evropských developerských firem, která se účastní soutěže o využití bývalého území zbourané koksovny v centru moravskoslezské metropole, tak například chce změnit současnou podobu Smetanova náměstí a ulice 28. října.

"Náš projekt počítá s tím, že Karolína plynule navazuje na historické jádro města, neklade si za cíl mu konkurovat. V projektu je počítáno s navázáním ulice 28. října na pěší promenádu v Karolině. Ulice 28. října od Masarykova náměstí, přes Smetanovo náměstí až k samotnému objektu Dvojhalí by měla tvořit kompaktní příjemnou komunikaci plnou života. Smetanovo náměstí se tak stane významnou spojnicí staré a nové Ostravy," uvedl jeden z autorů projektu, architekt Vladimír Kružík z architektonické...

více...
29.06.2006

Vítěz developerské soutěže

Společnost Multi Development uspěla v developerské soutěži o území ostravské Karoliny

Velmi sledovaná veřejná soutěž o využití lokality Karolina v centru Ostravy dospěla k očekávanému vyhlášení výsledků, které se zájmem sledovala především ostravská veřejnost. Ostravské městské zastupitelstvo rozhodlo o tom, že se vítězem této veřejné soutěže stal projekt předložený společností Multi Development, který je pozitivně přijímán i odbornou veřejností.

Společnost Multi Development je jednou z nejvýznamnějších developerských společností na evropském trhu s centrálou v Holandsku a pobočkami po celém kontinentu. Společnost patří do skupiny jedné z největších investičních společností Morgan Stanley. Realizací desítek zajímavých a vysoce ceněných projektů po celé Evropě získala společnost Multi Development pověst tvůrce měst.

"Samozřejmě, že z úspěchu v této veřejné soutěži máme neobyčejnou radost a rozhodnutím ostravského zastupitelstva se cítíme být velice poctěni", uvedl Luboš Kočí, ředitel Multi Development Czech Republic. "Náš projekt vychází...

více...
16.05.2006

Nová Karolina městem pro pěší

Promyšlený systém podzemního parkování tvoří součást konceptu soutěžního projektu společnosti Multi Development na využití ostravské lokality Karolina. Zatímco převážná část území Karoliny by se měla stát městem pro pěší bez přístupu automobilové dopravy, v podzemí vznikne 2 400 parkovacích míst v podzemních parkovištích pro veřejnost i obyvatele nové části města. 


"Podmínky soutěže stanoví, že v poměru ke garážovým stáním má v ulicích být maximálně 15 procent parkovacích míst. Náš projekt maximální stanovenou kvótu parkovacích míst v ulicích ani nenaplňuje, vytváříme živé město, kde se chodci s automobily konfliktně nekříží. Na povrchu je proto jen několik desítek parkovacích míst," uvedl jeden z autorů projektu, architekt Vladimír Kružík z architektonické kanceláře Helika.


Projekt Multi Development elegantně vyloučil projíždění aut napříč územím. Do hlavního území Karoliny tak v projektu Multi Development zabíhá jen několik slepých komunikací, určených především...

více...
1 2 3 4 5 6 7 8 9