czen
123456

Vítejte

NOVÉ stránky FORUM NOVÁ KAROLINA

www.forumnovakarolina.cz

ORIENTAČNÍ PLÁNEK CENTRA

(PDF)

06.06.2008

Slavnostní položení základního kamene k projektu Nová Karolina

Dne 6.6.2008 v Ostravě proběhne velkolepá akce ke slavnostnímu zahájení výstavby projektu Nová Karolina na kterou všichni Ostraváci netrpělivě čekají. Slavnostní zahájení se uskuteční ve velkém stylu za účasti investora společnosti Multi Development, primátora města pana Ing. Petra Kajnara a dalších politiků města i kraje, manažerů významných společností a institucí Ostravska, ale také za podpory široké veřejnosti, která má příležitost zúčastnit se bohatého programu v odpoledních hodinách zahajovaném vystoupením místní rodačky, zpěvačky Věry Špinarové.

Na programu je rovněž letecká akrobatická show letky Flying Red Bulls, následně vystoupí populární zpěvačka Helena Zeťová následována koncertem oblíbené kapely Kryštof. Akce bude ukončena kolem 22. hodiny slavnostním ohňostrojem. Na všechna zmiňovaná vystoupení má veřejnost přístup zdarma.


PROJEKT

Cílem projektu Nová Karolina je plynule rozšířit hranice dnešního historického centra města dále jižním směrem na území bývalé koksovny a to bez definování jasného předělu...

více...
02.05.2007

Budoucí plány I.etapy Nové Karoliny

Společnost Multi Development předkládá budoucí plány I. etapy Nové Karoliny

Výstavba projektu Nová Karolina v hodnotě 400 milionů Euro změní tvář Ostravy. Dnes byly zveřejněny vizualizace plánů první etapy rozvoje lokality Nová Karolina, významného projektu smíšené zástavby v Ostravě. Po dokončení všech etap se lokalita stane nejrozsáhlejším projektem regenerace vnitřního města v České republice.

Developerská společnost Multi Development Czech Republic a tým mezinárodně uznávaných architektů prezentovali své plány na tiskové konferenci v Ostravě. Předtím byli členové rady a zastupitelstva města Ostravy seznámeni s plány, které celkem zahrnují 215.000 m2 maloobchodních, administrativních a obytných staveb na rozloze 30 ha.

Tiskové konference se zúčastnil Dr. L. Ženatý, náměstek primátora Ostravy, pánové R.Dasbach, L.Kočí, a P.Černák ze společnosti Multi, profesor Floris Alkemade a Marc Paulin z Office for Metropolitan Architecture (OMA), Joris Deur z kanceláře ZZDP Architects, V. Kružík ze společnosti Helika a M. Chvalek ze společnosti OSA Architects.

V červenci loňského roku zvítězila developerská...

více...
04.10.2006

Podpis smlouvy

MULTI DEVELOPMENT podepíše zítra Kupní smlouvu se Statutárním městem Ostrava

Společnost MULTI DEVELOPMENT zítra v hotelu Atom podepíše se zástupci Statutárního města Ostrava smlouvu o prodeji pozemků na Karolině v centru severomoravské metropole. Uzavření kupní smlouvy nastartuje rozvoj lokality Karolina, o niž se ve výběrovém řízení ucházely v uplynulých měsících přední evropské developerské společnosti. Multi Development, která ve výběrovém řízení zvítězila, zaplatí městu Ostrava za lukrativní pozemky přibližně 220 milionů korun.

Území bývalé koksovny Karolina se díky rozsáhlému investičnímu projektu společnosti Multi Development stane postupně plynulým rozšířením centra města se silným obchodním, kulturním i společenským nábojem, stejně tak jako místem pro příjemný život.

Zahájení stavebních prací se očekává na počátku roku 2008, první etapa výstavby projektu by měla být dokončena do tří let. Celý projekt výstavby na území Karoliny by měl být vybudován přibližně během 10 let od zahájení stavebních prací,...

více...
1 2 3 4 5 6 7 8 9