czen
123456

Vítejte

NOVÉ stránky FORUM NOVÁ KAROLINA

www.forumnovakarolina.cz

ORIENTAČNÍ PLÁNEK CENTRA

(PDF)

02.08.2010

Práce na stavbě Nová Karolina - 1.etapa

Práce na stavbě Nová Karolina, 1.etapa postupují díky velmi příznivému počasí a nasazení stavebníků velmi rychle kupředu. V měsíci červenci byly zahájeny práce na dalších objektech. Vedle Obchodně zábavního centra, kde jsou dokončeny veškeré základové konstrukce a nadzemní betonové konstrukce některých částí objektu jsou již na úrovni budoucího terénu, byly zahájeny práce na objektu podzemního parkoviště pod budoucím centrálním náměstím.

V rámci okolní infrastruktury se podařilo dokončit část komunikací 1.etapy nebo například připravenost pro budoucí trolejbusovou trať.

více...
04.06.2010

Nová Karolina viditelně roste

Stavba zaměstnává stovky lidí, objem realizovaných prací se blíží ke 400 milionům korun, brzy vyroste skelet první budovy

Projekt Nová Karolina v Ostravě významně pokročil. Společnost Multi Development Česká republika dokončila základy Obchodně zábavního centra Nové Karoliny s více než 600 pilotami, velkou část podkladních betonů, základové desky a izolací a více než 50 betonových sloupů ve 2. podzemním podlaží. Na staveništi bylo přemístěno přes 200 tisíc m3 zeminy a běží práce na okolní infrastruktuře a komunikacích budoucího Obchodně zábavního centra, které je stavebně nejnáročnějším objektem projektu.

„Připravujeme zahájení stavby podzemního parkoviště pod novým Centrálním náměstím před historickými objekty, začaly přípravné práce na staveništi Obytného bloku a společně s atelierem architektky Evy Jiřičné se intenzivně pracuje na detailním projektu nové lávky pro pěší, která překlene kolejiště ČD a ulici Místeckou a propojí tak areál Nové Karoliny s autobusovým a vlakovým nádražím. Na staveništi 1. etapy projektu jsou...

více...
15.02.2010

Výstavba Nové Karoliny bude pokračovat

Společnost Multi Development Česká Republika dnes oznámila, že výstavba projektu Nové Karoliny bude pokračovat. Stavební práce se tak vrátí na Karolinu již koncem února. V návaznosti na nedávné oznámení o uzavření smlouvy o poskytnutí syndikovaného úvěru ve výši přes 2,5mld Kč konsorciem čtyř bank se tak společnosti Multi Development podařilo takřka nemožné - po přestávce vynucené ekonomickou krizí opět rozjet výstavbu 1.etapy projektu Nové Karoliny v samém centru Ostravy.

„Jsme velmi rádi, že se nám v současné ekonomické situaci podařilo zajistit financování a obnovit výstavbu takto výjimečného projektu. Toto rozhodnutí potvrzuje výjimečnost tohoto projektu i skutečnost, že pro realizaci špičkových projektů je stále prostor. Nová Karolina je projekt, který vás prostě musí chytit za srdce..“ řekl Luboš Kočí, ředitel společnosti Multi Development ČR.

Výstavba ostravské Nové Karoliny je jedním z největších městských developerských projektů v České republice. V první etapě vyroste na části území Nové Karoliny unikátně architektonicky řešené Obchodně zábavní...

více...
1 2 3 4 5 6 7 8 9